Skip to Contentهمزمان با هفته سالمندان «سوم تا نهم مهر ماه» مسئولین میبد با حضور در مرکز روزانه حبیب بن مظاهر با سالمندان تحت پوشش این مرکز دیدار کردند.

به گزارش میبد خبر، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی میبد روز شنبه در این دیدار گفت : سالمندان ما سختی‌هایی در طول زندگی کشیده‌اند و کارهای زیادی برای بزرگ کردن فرزندان و آرامش آنها انجام داده‌اند که شاید جوانان در حال حاضر از عهده آن امور برنیایند.

حجه الاسلام محمد رضا ابراهیمی افزود: سالمندان در دوره سالمندی به توانایی و سلامتی دوره جوانی خود نیستند اما باز هم می‌توانند انجام دهنده کارهایی باشند چون بدن آنها به کار کردن عادت دارد.

وی با اشاره به اینکه احترام به افراد سالمند واجب است ، از سالمندان خواست اگر بی احترامی دیدند زبان به نفرین نگشایند بلکه دعاگوی فرزندان خود باشند و از خدا بخواهند به آنها عقل و فهم عنایت کند.

مسئول مرکز روزانه توانبخشی نگهداری از سالمندان حبیب بن مظاهر نیز طی سخنانی به معرفی این مرکزپرداخت و اشاره کرد: فعالیت‌های مرکز نظیر آموزش هنرهای دستی ، بردن سالمندان به مراکز تفریحی ، ویزیت آنها  در مرکز و در کنار آن ویزیت در منزل در راستای توانمندسازی و نشاط روحیه سالمندان انجام می‌شود.

مرکز روزانه توانبخشی سالمندان حبیب بن مظاهر با ظرفیت نگهداری و مراقبت و ارائه خدمات توانبخشی و آموزشی به ۵۰ نفر از بانوان در سال ۱۳۹۰ در میبد راه اندازی شد.

این مرکز در حال حاضر ۴۰ نفر از بانوان را تحت پوشش دارد ، همچنین به سالمندان در منازل نیز ارائه خدمات می کند.

ایرنا

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.