بازگشت به صفحه کامل

حجت الاسلام کارگر خطیب جمعه این هفته میبد:

کار دشمن و بدعهدی او را کسی توجیه نکند ما باید بدانیم که قرار نیست اینها برای ما کاری انجام دهند/ تنها راه نجات این کشور اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل است و این مسئولیت متوجه تمام آحاد کشور است


امام جمعه موقت میبد بیان داشت: تشکیل سپاه برای کشور برکت بزرگی است و امروز در هر عرصه ای که جوانان و سپاهیان پاسدار وارد شدند به پیروزی و سربلندی این کشور منجر شده است و اکنون هم اگر در هر کجای کشور مشکلی پیش بیایید آن قدرتی که میتواند جلوی آن را بگیرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

گزارش: محمدرضا دهقانی

عکس: احمد کریمی

به گزارش "میبدخبر"، حجت الاسلام و المسلمین کارگر امام جمعه موقت میبد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تاکید بر مغتنم شمردن ایام ماههای رجب و شعبان بیان داشت: بسیاری از مردم و بندگان خدا در مساجد برای راز و نیاز و بندگی خداوند دور هم جمع هستند و مشغول عبادت خداوند هستند و این فرصت مغتنم و خوبی است که انسان در این دنیای پر از گرفتاری و کار و درد و ناراحتی بتواند یک پناهگاه را پیدا کند و در این ایام با خدای خود ارتباط برقرار کند .

وی همچنین با اشاره به اینکه در کشور ما در اوایل انقلاب اسلامی تعداد محدودی مسجد جهت اعتکاف وجود داشت افزود: الان به برکت وجود مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمام جای جای کشور و دیگر کشورهای اسلامی مسلمانان در مساجد مشغول عبادت و راز و نیاز هستند.

حجت الاسلام کارگر در ادامه اماری از معتکفین در مساجد میبد را ارائه داد و اظهار داشت: امروز حدودا سه هزار نفر زنان و مردان در 24مسجد جهت اعتکاف حضور دارند که در مقایسه با سال قبل افزایش حدود هزار نفری داشته است .که بیش از 75درصد را جوانان تشکیل میدهند و این یعنی شکست برنامه دشمن و تمام توطئه های دشمن برای جوانان.

خطیب جمعه میبد خاطر نشان کرد: اعتکاف فرصتی است که انسان میتواند در آن امر به معروف کند، فرصتی است که میتواند روح را تقویت کند و تحصیل علم کند و فرصتی که دعا بخواند و همه زمینه قرب الی ا... است .

امام جمعه موقت میبد همچنین با یادآوری روز دوم اردیبهشت به عنوان سالگرد تاسیس سپاه پاسداران به فرمان امام خمینی ره در سال 58 بیان داشت: تشکیل سپاه برای کشور برکت بزرگی است و امروز در هر عرصه ای که جوانان و سپاهیان پاسدار وارد شدند به پیروزی و سربلندی این کشور منجر شده است و اکنون هم اگر در هر کجای کشور مشکلی پیش بیایید آن قدرتی که میتواند جلوی آن را بگیرد در زمینه مسئولیت خودشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است بطوری که رعب و وحشت در دل دشمنان اسلام انداخته است .

وی افزود: امروز سپاه مقتدر ما و پاسداران ما رعب و وحشت در دل قدرتهای دنیا انداخته است و این را به فال نیک گرفته که ان شالله زمینه ساز و مقدمه ظهور آقا امام زمان باشد و این نیروی عزیز و حزب الله لبنان و دیگر نیروهای جان بر کف در راه ولایت و اسلام و قرآن اینها زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت باشند.

حجت الاسلام کارگر در ادامه سخنان خود با بیان اینکه پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس است با بیان شرح اتفاق آن روز و برهم خوردن برنامه دشمن و امداد غیبی در شکست آمریکا در طبس تشریح کرد: مسئولین کشور به امدادهای غیبی نظر داشته باشند و ببینند که قبل از انقلاب و حتی بعد از انقلاب تا الان چه برنامه ها و توطئه هایی علیه ملت ما بود که با کمترین امکانات جلوی اینها ایستادیم . در حادثه طبس مسئولین وقت آن روز، بعد از امداد غیبی بیدار شدند.

خطیب جمعه میبد در ادامه در رابطه با سازمان کنفرانس اسلامی بیان داشت: این کشور با 57 عضو از کشورهای اسلامی که برای دفاع از فلسطین اشغالی تشکیل شده است حال به کجا رسیده است که با دلارهای نفتی و حمایت چند کشور 180درجه تغییر موضع داده است و از اهداف اصلی خود فاصله گرفته که هدف اصلی آن حمایت از فلسطین است.

وی افزود: آنها حزب ا... و ایران و کشورهایی که حامی مقاومت هستند را محکوم میکنند. اما انهایی که حامی تروریسم هستند و آنهایی که دلار میدهند و نیرو میدهند چطور میخواهند حامی فلسطین باشند.

وی گفت: مسئولین ما باید در قبال این سازمان موضع مناسبی بگیرند که از آن اهداف اصلی خودش فاصله نگیرد.

امام جمعه موقت میبد در پایان بدعهدی امریکا و اقتصاد مقاومتی را تشریح کرد و اذعان داشت: وقتی دبیر کل سازمان ملل میگوید ایران به تعهداتش عمل کرده و حتی آمریکا هم میگوید ایران به وظایف خود در برجام عمل کرده و گاهی هم فراتر از آنچه باید عمل کرده است حال جای سوال است بنده به عنوان یک شهروند ایرانی از مسئولین میپرسم آیا از مقامات ما کسی است که بگوید آمریکا و قدرتهای مقابل  به تعهدات خود عمل کرده اند و کار دشمن و بدعهدی او را کسی توجیه نکند ما باید بدانیم که قرار نیست اینها برای ما کاری انجام دهند همان طوری که امام خامنه ای فرمودند: تنها راه نجات این کشور اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل است و این مسئولیت متوجه تمام آحاد کشور است و امید است  مسئولین  تمام مسئولیت خود را در انجام این فرمان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل انجام دهند.

قابل ذکر است خطبه‌های نماز جمعه این هفته در حالی برگزار شد که مصلی بزرگ ایت الله اعرافی شاهد حضور چشمگیر پاسداران سپاه انقلاب اسلامی با لباس مقدس سپاه بود، این حضور که به دلیل سالروز تشکیل سپاه به دستور امام روح الله (ره) صورت گرفت، در میان نماز جمعه و نماز عصر با قرائت بیانیه فرمانده محترم سپاه آقای امیر فلاح همراه بود.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.