Skip to Content

پس از 33سال چشم انتظاری؛


معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه استان یزد گفت: پیکر شهید حجت الاسلام محمد حسین مختاری بعد از 33سال با استقبال مسئولان و مردم دارالعباده یزد، وارد فرودگاه شهید صدوقی یزد می شود.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام سید محمد محسن حسینی پور در حاشیه بازدید مدیر و معاونین حوزه علمیه استان یزد از خانواده شهید مختاری در گفتگو با خبرنگار حوزه از یزد، اظهار داشت: پیکر مطهر شهید حجت الاسلام محمد حسین مختاری، روحانی شهید اشکذری چهارشنبه 9 دیماه  با استقبال مسئولان و مردم دارالعباده یزد، وارد فرودگاه شهید صدوقی یزد می شود.

معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه استان یزد گفت: شهید حجت الاسلام مختاری از شهدای روستای حسن آباد از توابع شهرستان اشکذر استان یزد می باشد که در سن 25 سالگی در عملیات رمضان پس از جراحت و اسارت، توسط نیروهای بعثی در مسیر انتقال اسرا به شهادت رسیده و پیکر پاکش به عنوان شهید گمنام به همراه چهار تن دیگر در تیرماه سال 1384 در یادمان قطعه اصحاب الشهدای اراک به خاک سپرده شد.

وی ادامه داد: سرانجام در پی آزمایش دی.ان.ای از نمونه استخوانی و تطبیق آن با نتیجه آزمایش های خانواده اش، پس از 33 سال هویت این شهید احراز و در تاریخ 10 شهریور سال جاری به اطلاع خانواده ی وی رسید.

حجت الاسلام حسینی پور خاطر نشان کرد: تصمیم در زمینه انتقال شهید به استان یزد و یا ماندن شهید در اراک به خانواده شهید واگذار شد که بنا بر درخواست خانواده ی این شهید، پیکر این شهید بعد از 33 به زادگاهش منتقل خواهد شد.

وی افزود: در این دیدار مادر شهید درخصوص علت این تصمیصم گیری گفت: بنا به درخواست خود شهید و پدر مرحوم این شهید که گفته بود «اگر شهید پیدا شد در کنار من به خاک بسپاریدش»، تصمیم به انتقال پیکر این شهید از اراک به زادگاهش گرفتیم.

پدر شهید مختاری

معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه استان یزد گفت: این شهید در روز پنج شنبه 10 دیماه برای خاک سپاری به زادگاهش روستای حسن آباد منتقل خواهد شد و از میدان ولی عصر(عج) این روستا به طرف حسینیه تشییع خواهد شد.

وی گفت: در روز پنجشنبه 10دیماه ساعت 2بعدازظهر نیز در حسینیه این روستا محل دفن شهید مختاری مراسم ختمی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام حسینی پور گفت: حوزه علمیه استان یزد نیز در روز شنبه 12 دیماه از ساعت 7:30 الی 9 صبح در مدرسه مصلی مراسم ختمی برای این شهید برگزار خواهد کرد.

 
 
 
 مراسم استقبال و تشییع  پیکر مطهرشهید طلبه محمد حسین مختاری در یزد بدین شرح اعلام شد:

استقبال:سه شنبه8دی ساعت16:30فرودگاه یزد

-حضور پیکرشهید در مراسم9دی ساعت7:30صبح(مسجدروضه محمدیه . حظیره)

استقبال درشهرستان اشکذر ساعت10:30چهارشنبه9دی

مراسم وداع چهارشنبه9دی ساعت19درحسینیه شهدای اشکذر

-تشییع وتدفین پنجشنبه10دی ساعت14:30 ازحسینیه محمد روستای حسن آباد رستاق اشکذر


گفتنی است پیکر شهید حجت الاسلام مختاری به عنوان شهید گمنام در اراک دفن شده بود که بعد از شناسایی و با درخواست مادر شهید ،  به استان یزد منتقل خواهد شد.

 
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 4.5 stars out of 5.


گزارش گزارش

مشاور طب سنتی در یزد با اشاره به تاثیر این طب بر جنسیت فرزند گفت: با توجه به پیشرفت گسترده علم، هنوز هم امکان تعیین جنسیت جنین به طور قطعی وجود ندارد، اما می‌توان احتمال دختر یا پسردار شدن را افزایش...
مرکز آمار از سقوط فاجعه‌بار ارزش افزوده بخش ساختمان در دوره وزارت عباس آخوندی خبر داد به طوری که رشد این بخش برای ۱۱ فصل متوالی، منفی شده است.
بر خلاف یک باور قدیمی و کهنه که اول باید خانم‌ها برای درمان ناباروری اقدام کنند امروزه ثابت شده است که ۵۰ درصد مشکل ناباروری زوجین مردان هستند و این درحالی است که زنان و مردان برای تأمین سلامتی جسمی و...