Skip to Content

همزمان با شب شهادت امام علی (ع) صورت پذیرفت؛


همزمان با شب شهادت امام علی (ع) مراسم عزاداری و نخل برداری عزاداران علوی در فیروزآباد میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، در شب شهادت حضرت علی (ع) مراسم عزاداری آن امام همام با حضور عاشقان و ارادتمندان اهل بیت در محله فیروزآباد میبد برگزار شد.

این مراسم با تجمع عزاداران در سه راه شاه نجف قلعه فیروزآباد آغاز و عزاداران علوی با برداشتن نخل طی مسیر کردند. 

عزاداری و سینه زنی در زینبیه و میدان قلعه با مداحی حسین ذبح کننده از برنامه های این مراسم در طول مسیر بود. در ادامه مسیر و روبروی مهدیه فیروزآباد نمایش «محراب کوفه» با مداحی مهدی دهقانی به اجرا درآمد.

پس پایان نمایش عزاداران مراسم نخل برداری را به سمت مسجد سید الشهدا واقع در محله بارجین ادامه داده و در انتها نیز مراسم عزاداری و سینه زنی با حضور عزاداران علوی و مداحان اهل بیت در محل مسجد برگزار شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.