Skip to Contentنمایش «دنیای مردگان» به کارگردانی مجید زارعی از 5 الی 25 تیرماه سال جاری در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان میبد روی صحنه است.

به گزارش میبد خبر، نمایش «دنیای مردگان» به کارگردانی مجید زارعی که تمرین و آماده سازی آن به مدت ۵ ماه در سالن اندیشه ارشاد میبد  به طول انجامیده این شبها در حال اجرا می باشد. در این تئاتر ۱۲ بازیگر به ایفای نقش پرداخته و ۵ نفر نیز عوامل پشت صحنه هستند.
 
کارگردان این نمایش درباره موضوع داستان ابرازداشت: موضوع داستان نقد اجتماعی است در مورد مشکلات روز جامعه  و فقر فرهنگی در باب موضوعات مختلف که به صورت کاملا تخیلی و با چاشنی کمیک و فانتزی بوده و ایده آن متأثر است از بی تفاوتی افراد در جامعه که وقتی قلب و مغز خود را از دست بدهند تبدیل به مردگان متحرکی در جامعه می شوند. این نمایش در واقع تلنگری است به مردم که دچار این معضل نشده و خود را از آن رهایی بخشند.
 
وی افزود: اجرای نمایش راس ساعت ۹ در سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد شروع می شود و تا 25 تیر ماه سال جاری به روی صحنه خواهد رفت. خوشبختانه مردم استقبال خوبی از این تئاتر دارند و امیدوارم که روز به روز فرهنگ تئاتر دیدن در مردم شهرستان میبد افزایش پیدا کند که این امر مستلزم حمایت و همکاری نهادهای متولی می باشد.
 
زارعی در باره مشکلاتی که در حین تمرین و اجرا با آن روبروست، گفت: مشکل عمده ما در اجرا و تمرین مشکلات مالی و عدم حمایت از سوی نهادهای متولی می باشد و این انتظار از آنها می رود که اگر حمایتی نمی کنند حداقل سنگ اندازی جلوی راه ما نداشته باشند و نگاهی نیز به شهرستان همجوار داشته و ببینند که نهادهای متولی و ادارات این شهرستان چه حمایتی از هنرمندان و گروه های نمایشی این شهر انجام می دهند.
 
وی در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه مجموعه ما متشکل از بازیگران و عوامل شهرستان میبد و اردکان می باشد قصد داریم این نمایش را پس از اجرا در شهرستان میبد در اردکان نیز به روی صحنه ببریم. البته به این بسنده نکرده و متن و فیلم نمایش را برای حضور در جشنواره منطقه ای میثاق ارسال کرده و منتظر تایید آن می باشیم تا بتوانیم با حضور این نمایش در جشنواره های منطقه ای و استانی گامی در جهت اعتلای فرهنگ میبد برداریم.
 
انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.