بازگشت به صفحه کامل

واکنش قاطع امام جمعه موقت میبد به هنجار شکنی های اخیر:

مردم شهید پرور میبد اجازه هنجار شکنی به آقایان را نخواهند داد/ ناموس مردم به بهانه مبارزه با اعتیاد جلوی مردها حرکات موزون کنند و مردها دست بزنند و بخندند


امام جمعه موقت میبد درباره هنجار شکنی های اخیر در جشنواره حرکت و برکت بیان داشت: گاهی اینگونه حس می شود که برخی می خواهند سد شکنی کنند، توی این شهرستان، جلوی برخی از مسایلشان گرفته شده، می خواهند برای برنامه های بعدیک جوری پای قصه را لق کنند.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام حسنی امام جمعه موقت میبد شب گذشته در یادواره شهدای شاه جهان آباد ضمن واکنش قاطع و صریح خود به هنجار شکنی های صورت گرفته در جشنواره حرکت و برکت میبد که در کاروانسرای شاه عباسی برگزار شد بیان داشت:  متاسفانه طبق گزارش هایی که دادند و طبق چیزهایی که در فضای مجازی دیدم و در تماس هایی که از امروز عصر تا حالا جوانان مومن و متدین با من داشتند، با کمال تاسف، امروز در این شهرستان شاهد یک هنجار شکنی بودیم، من البته اینجا در جمع شما مردم جا دارد یک تشکر ویژه کنم از سرور عزیزم و امام جمعه موقت شهرستان حاج محمد آقای عزیز که وقتی متوجه این هنجار شکنی می شوند به عنوان اعتراض از ان جلسه بیرون می آیند.

وی ادامه داد: بیایند به بهانه مبارزه با اعتیاد ناموس مردم را از اطراف کشور بردارند بیایند اینجا، فقط هم خانم ها مجری برنامه و این همه آقایون بنشینند، راحت راحت و کف بزنند و بخندند و ببینند و بعد خانم های جوان هم جلوی اقایان حرکات موزون انجام بدهند؟

امام جمعه موقت میبد اظهار داشت: برخی از دوستان قسمتی از این فیلم ها را برایم فرستادند دو سه دفعه دیدم که امشب اینجا موضع گرفتم، هنوز تازه خیلی از قسمت هایش را دوستان گفتند مصلحت نیست پخش شود، من نمی دانم اینها یعنی چه؟ ما تا کی داد بزنیم؟ هم مسئولین استان بدانند و هم مسئولین شهرستان بدانند میبد یک شهر مذهبی است و شهر شهیدان شاهد است.

وی با اشاره به اینکه مردم شهید پرور میبد اجازه هنجار شکنی را نخواهند داد، گفت: بچه های حزب الهی ما، خانواده شهدای ما، حوزه علمیه ما، اجازه هنجار شکنی به آقایون نمی دهد، اگر ما الان با ملاطفت اعتراضی می کنیم و بزرگان ممکن است بیانیه بدهند، گاهی مجبوریم جوری دیگر اقدام کنیم، آقایان بدانند، نباید در این شهر هنجار شکنی شود، یک مسئله ای مخصوص خانم هاست، فقط خانم ها را دعوت کنند، حدود شرعی را رعایت کنند، مثل اینکه گاهی اینگونه حس می شود که می خواهند سد شکنی کنند، توی این شهرستان، جلوی برخی از مسائلشان گرفته شده، می خواهند جوری پای قصه را لق کنند، برای برنامه های بعدی، این را بدانند، نه مسئولین مومن و متدین و حزب اللهی و بسیجیان ما اجازه می دهند و نه این مردم شهید پرور، من فقط در همین مقدار به عنوان اعتراض بسنده می کنم، به عنوان اعتراض به برنامه ای که امروز در شاه عباسی برگزار شد. ان شاءالله مسئولین از محتوایش خبر نداشتند و امیدواریم خود مسئولین بیایند برای مردم توضیح دهند و در آینده اجازه ندهند در این شهر هنجار شکنی شود.

حجت الاسلام حسنی افزود: و نکته آخر، مردم، یکی از مهمترین وظایف ما در برابر شهدا، تجلیل و احترام به خانواده شهداست، پدران و ماردانی که این جوانان را تربیت کردند، و راهی میدان های خطر کردند، حقیقتا این خانواده ها ارزشمندند، و به قول امام چشم و چراغ این ملتند. متاسفانه امروز اکثر پدر و مادرانی که شهید تربیت کردند از دنیا رفتند و یا سنی از انها گذشته ولی باید قدر انها را دانست. مادر شهید حججی وقتی پسرش اسیر شد، تنها چیزی که متحولش کرد وقتی بود که لب تشنه پسرش را دیده بود، آیا نباید قدر این ها را دانست؟

وی در پایان این بخش از سخنان خود با بیان اینکه تقویت و تبلیغ رقص و موسیقی به جای مراسم های مذهبی و یادواره های شهدا نوعی نفوذ است، تصریح داشت: صحبت های آقا را مسئولین جدی بگیرند، تنها راه بیمه کردن جوانان، زنده نگه داشتن روحیه شهید و شهادت در جامعه است، کاری نکنند این روحیه ضربه بخورد، یکی برنامه نفوذ همین است که حضرت آقا داد از نفوذ می زنند، خصوصا در کارهای فرهنگی که بیایند جای ارزش ها را عوض کنند، به جای اینکه یادواره شهدا را تقویت کنند، و مجالس مذهبی را تقویت کنند، بیایند متاسفانه گاهی تبلیغ رقص و موسیقی و کلاس های فلان را کنند، این نفوذ است، باید مسئولین هشیار باشند، الحمدلله مردم ما مردم با بصیرتی هستند که در طول تاریخ اسلام سراغ نداریم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.