Skip to Contentعضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس علل افزایش قیمت در انواع محصولات لبنی و به خصوص شیر پاستوریزه را تشریح کرد.

به گزارش میبد خبر، نظر افضلی، عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز(یکشنبه، 8 مهر) این کمیسیون، گفت: نشست امروز کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور نمایندگانی از شرکت‌های لبنیاتی و دامداری درباره گرانی شیر و محصولات لبنی که طی ماه‌های اخیر اتفاق افتاده، تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه، نمایندگان شرکت‌های لبنی نسبت به افزایش قیمت ارز طی ماه‌های اخیر اظهار گلایه‌مندی کردند و خودشان نیز از این میزان افزایش قیمت در محصولات، به خصوص انواع شیر پاستوریزه ناراضی بودند.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، یکی دیگر از علل افزایش قمیت در محصولات لبنی، به خصوص شیر پاستوریزه را نبود نظارت بر نحوه توزیع دانست و اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون کشاورزی مجلس، نمایندگان شرکت‌‌های لبنی نیز بر این موضوع اذعان کردند.

افضلی تصریح کرد: آنچه از جلسه امروز کمیسیون کشاورزی با شرکت‌های لبنی مشخص شد، این بود که کمبود مواد اولیه و یا شیر خام، در هیچ سطحی وجود ندارد و این مسئله عاملی برای افزایش قیمت شیر نیست.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان یکی دیگر از علل افزایش قیمت شیر را واسطه‌گری در توزیع این محصول لبنی دانست و خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد کارگروه صنایع لبنی کمیسیون کشاورزی، بررسی‌های بیشتری درباره علل گرانی شیر و محصولات لبنی داشته باشد.

تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.