Skip to Contentمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد از اجرای طرح خاموشی زمستانه چاه‌های کشاورزی یزد در دو دوره و در مجموع ۶۰ روز خبر داد.

به گزارش میبد خبر، محمدمهدی جوادیان‌زاده صبح امروز در سومین نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان یزد با اشاره به ضرورت توجه به بحث مدیریت مصرف آب در استان یزد اظهار داشت: در حال حاضر بیشترین میزان مصرف آب استان یزد در بخش کشاورزی است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس و در راستای بهبود روند مصرف آب در استان، برنامه‌های متعددی ارائه شده که اجرای آن در سال‌های گذشته تاثیر قابل توجهی در این روند گذاشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد یکی از برنامه‌هایی که در طول سال‌های گذشته انجام شده را بحث خاموشی دوره‌ای چاه‌های کشاورزی در نقاط مختلف استان دانست و خاطرنشان کرد: این موضوع سبب شده که بخش قابل توجهی از میزان روند افزایش کسری منابع زیرزمینی آب یزد جلوگیری شود.

جوادیان‌زاده تصریح کرد: با توجه به تاثیر بالا و قابل توجهی که این اقدام در طول سال‌های گذشته در مدیریت مصرف آب داشت، امسال هم اجرای طرح خاموشی چاه‌های کشاورزی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تقدیر از کشاورزان که در این طرح همکاری خوبی با آب منطقه‌ای استان داشتند خاطرنشان کرد: امسال در راستای بهره‌گیری از تاثیر مناسب اجرای این طرح زمستانه، چاه‌های کشاورزی یزد در تمام دشت‌های استان در دو دوره و در محموع 60 روز خاموش می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد یکی از ویژگی‌های این طرح را استقبال کشاورزان از آن دانست و گفت: کشاورزان زمانی که از تاثیر این اقدام مطلع شدند در راستای جلوگیری از مشکلات و خسارت‌های ناشی از خشکسالی در فصول گرم و سال‌های پیش‌رو به استقبال این طرح آمدند.

جوادیان‌زاده از جمله تاثیرهای مطلوب این طرح را آبدار شدن قنوات ولو اندک دانست و خاطرنشان کرد: کاهش افت سطح سفره‌های آب زیرزمینی و بهبود کیفیت آب در برخی نقاط استان هم از دیگر نتایج و برکات اجرای طرح زمستانه خاموشی چاه‌های کشاورزی بوده است.

انتهای پیام/

تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.