بازگشت به صفحه کامل

با هدف پاسداشت مقام حضرت زینب(س):

شعار «لبیک یا زینب» رهروان زینبی در میبد طنین‌انداز شد+ تصاویر


همایش «رهروان زینبی» با حضور جمعی از بانوان ولایی شهرستان میبد در امامزاده سید صدر الدین قنبر (ع) برگزار شد.

به گزارش ميبد خبر، همزمان با سالروز شهادت امام سجاد(ع) همایش رهروان زینبی با هدف ترویج فرهنگ حجاب زینبی و زنده نگه داشتن قیام عاشورا و نقش حضرت زینب کبری(س) در دفاع از ولایت در امامزاده سید صدر الدین قنبر (ع) برگزار شد.

حجت الاسلام علی محمد قاسمی در این همایش با بیان اینکه تجلی و نمونه بارز زنان موثر در کربلا بدون شک حضرت زینب (س) است، عنوان کرد: حضرت زینب (س) به عنوان الگوی زن نقشی موثر در متن کربلا و در تداوم نهضت حسینی بر عهده می گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از رموز ماندگاری واقعه عاشورا روشنگری‌های حضرت زینب (س) بود، افزود: ایشان پس از واقعه عاشورا مسئولیت بزرگی را به عهده گرفتند و در نتیجه همین اقدامات است که امروز هم واقعه عاشورا در یادها جاری است.

حجت الاسلام قاسمی ضمن تبیین مقام و نقش زن در واقعه عاشورا بیان کرد: نخستین نقش زن در واقعه عاشورا نقش روشنگری، اعلام و اظهار هدف امام حسین (ع) بوده است و این بانوان همراه کاروان امام حسین(ع) بودند که رشادت‌های یاران امام حسین(ع) و مظلومیت‌شان را بر مردم آشکار کردند.

وی با اشاره به اینکه حضرت زینب کبری (س) در اسارت صحنه کربلا را زنده کرد، خاطر نشان کرد: زینب (س) در پاسخ به سخن یزید زیباترین جمله را به زبان آورد و آن این بود که «ما رأیت الا جمیلا» و این بهترین پیام حضرت زینب (س) از عاشورا بود.

حجت‌الاسلام قاسمی افزود: درس ولایتمداری، ایثار و جوانمردی از مهم‌ترین درس‌های واقعه عاشورا است که صبر، عفاف و اخلاق حضرت زینب(س) باید سرمشق بانوان قرار گیرد.

وی اظهارداشت: حضرت زینب(سلام الله علیها) در رفتار، گفتار، منش الگویی بسیار خوبی برای جامعه بانوان هستند که امروز بانوان با تاسی از این بانو بزرگوار می توانند زندگی خود را بیمه کنند.

حجت‌الاسلام قاسمی در پایان سخنان خود بیان داشت: امروز با توجه به نقشی که بانوان ما بر عهده دارند دشمنان برنامه های مختلفی برای ضربه وارد کردن به مادران جامعه ما در دستور کار خود قرار داده اند که بانوان ما می توانند با استفاده از فرهنگ اهل بیت(علیهم السلام) تمام نقشه ها و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.

در ادامه این همایش، بانوان عزادار «میثاق‌نامه زینبیون» را قرائت کردند که در آن بر حفظ حجاب و حیا، پایبندی بر ارزش‌ها، ولایتمداری، تسلیم‌ ناپذیری در برابر ظلم و ستم، توجه بر محوریت قرآن و اهل بیت(ع) در تربیت فرزندان و جلوگیری از القای تفکرات انحرافی در خانواده تأکید شده است.

مرثیه خوانی مداح اهل بیت(ع) تقی زارع از دیگر برنامه های همایش رهروان زینبی شهرستان میبد بود.

اجتماع رهروان زینبی در میبد با مشارکت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میبد و حوزه های مقاومت بسیج خواهران خدیجه کبری و فاطمه الزهرا برگزار شد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.