Skip to Content

پیشکسوت عرصه هنر شهرستان میبد:


پیشکسوت عرصه هنر شهرستان میبد با گلایه از بی‌مهری مسئولان گفت: با این روند و بها ندادن به عرصه هنر سینما و تئاتر در استان مطلوب نیست و رو به نابودی است.

به گزارش میبد خبر به نقل از فارس، غلامرضا کارگر در گفتگو با خبرنگار فارس در میبد بابیان اینکه مسئولان به آثار هنری و ارزشی هیچ بهایی نمی‌دهند گفت: سطح هنر سینما و تئاتر در شهرستان میبدو استان بسیار ضعیف است.

وی در ادامه بابیان اینکه متأسفانه اکنون پیشکسوتان عرصه هنر کم‌کم به فراموشی سپرده‌شده‌اند عنوان کرد: چراکه تئاتر و هنر را به افراد متخصص و پیشکسوت بهاداده نمی‌شود و افرادی غیرمتخصص وارد این عرصه می‌شوند.

کارگر در ادامه بابیان اینکه هدف فقط باید یافتن علم هنر باشد اظهار داشت: همیشه به یاد شهید اوینی به تحصیل علم پرداختم و آوینی کسی بود که تازنده بود کسی به او بها نداد اما بعد از شهادت سخنان ها درباره وی گفته شد.

داور مسابقات تئاتر استان تصریح کرد: وضعیت تئاتر در میبد بسیار ضعیف است و گروه‌ها و جوانان باید در محضر پیشکسوتان کار کنند و از تجربیات آن‌ها استفاده کنند.

این استاد دانشگاه با انتقاد از برخی کلاس‌ها بانام آموزشگاه‌های هنری چون کلاس موسیقی و غیره گفت: هنر باید آموزش داده شود و اگر کلاسی بانام هنر برگزار می‌شود باید خروجی داشته باشد که متأسفانه کلاس‌های سطح شهر که فقط اسم هنری دارد هیچ خروجی نداشته است.

غلامرضا کارگر نویسنده 5 کتاب فاخر و همچنین کتاب‌های شبیه‌های شاد و چشمه‌های اشک که به ثبت ملی نیز رسیده است این روزها از حال‌وروز ناخوش نویسندگی و کتاب گفت وتأکید کرد: این وضعیت رو به رشد نگران‌کننده است و در استان یزد نسبت به دیگر استان‌ها بسیار عقب هستیم و البته علت اصلی آن استفاده نکردن از پیشکسوتان این عرصه است.

وی تأکید کرد: متأسفانه اکنون در عرصه هنریک نوع انحصار به وجود آمده و یک عده خواص که شناختی از تئاتر و هنر ندارند این عرصه را به نابودی سوق می‌دهند.

نویسنده کتاب تعزیه شاد همچنین با انتقاد از اینکه تعزیه در میبد اکنون به دست برخی خواص و یا حتی توسط کسانی خارج اجرا می‌شود گفت: اکنون سبک قدیمی تعزیه با ورود آلات موسیقی و همچنین آوازهای خواندن به‌نوعی به مدرن تبدیل‌شده است و دیگر برخی تعزیه‌ها امروزی حزن و اندوه خود را ندارد.

غلامرضا کارگر در پایان بابیان اینکه دستگاه‌های مدلینگ نمی‌توان به درک و فهم تعزیه رسید گفت: باید سبک‌های امروزی تعزیه تغییر کند و تصحیح شود و باید حرمت حسینیه و مردم و تعزیه نیز حفظ شود و حتی برخی حرکات در تعزیه شاد زیبنده نیست و به‌نوعی حرمت‌شکنی است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.