بازگشت به صفحه کامل

همزمان با هشتمین روز از دهه فجر ؛

ساخت انبار امدادی پایگاه امداد و نجات در میبد آغاز شد


با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی ساخت انبار امدادی پایگاه امداد و نجات جاده‌ای کمربندی غربی میبد آغاز شد.

به گزارش میبد خبر، همزمان با هشتمین روز از دهه فجر با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی ساخت انبار امدادی پایگاه امداد و نجات جاده‌ای کمربندی غربی میبد آغاز شد.

در این مراسم کمال بنا رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میبد گفت: زمینی در دو هکتار به اجرای این طرح از سوی راه شهرسازی اختصاص یافت و سال قبل از طرف خیر محترم آقای موسوی حدود یک میلیارد تومان برای ساخت ساحتمان و محوطه هزینه شد.

او افزود: با اعتباری دو میلیارد تومانی از طریق برنامه و بودجه برای تکمیل پایگاه و ساخت انبار امدادی و پد هلی کوپتر تخصیص یافته است.

او بیان کرد: قسمتی از این مجموعه انبار امداد است که امروز کلنگ زنی شد همچنین بخش پد هلوکوپتر در این پایگاه طراحی شده است و در فاز‌های دیگر نیز خیابان بندی و طرح‌های داخلی و سایت امداد و نجات را داریم.

بنا گفت: بعد از انجام این طرح، فاز‌های دیگر به مرور مراحل نهایی را سپری می‌کنند امید است حادثه‌ای در سطح کشور پیش نیاید و مردم همواره در سلامت باشند.

مهم‌ترین مزیت این پایگاه، در دسترس قرار گرفتن در جاده و کمربندی است.

حرازی زاده مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد نیزدر این مراسم، گفت: این همت و هم‌افزایی، جای تقدیر دارد و با همین تلاش اعتباری در جهت ارتقای این مجموعه و ارائه خدمات بهتر به شهروندان کسب شد.

اوافزود: از تمامی امدادگران داوطلب که در پایگاه‌های امداد مشارکت دارند قدردانی می‌کنیم و امیدواریم زیرساخت‌های خدماتی در جهت خدمت به مردم توسعه یابد.

او بیان کرد: با تلاش‌های بسیاری ساختمانی نیمه کاره با اعتباری استانی ساخته شده بود که سال قبل افتتاح شد و برای گسترش طرح انبار امدادی طراحی شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، گفت: مهم‌ترین مزیت این پایگاه، در دسترس قرار گرفتن در جاده و کمربندی است که خدمت رسانی را تسهیل می‌کند، ما در تلاشیم در اسکان اضطراری نیز فضایی مناسب ایجاد شود و حادثه‌ای در سطح کشور اتفاق نیفتد، اما هر گونه خدمتی که امکانات را در دسترس شهروندان قرار دهد مورد توجه است.

حرازی زاده افزود: در حال حاضر این زمین به عنوان بخشی از پایگاه، در جهت ساخت انبار و توسعه و حصار کشی و آماده سازی منطقه‌ای برای اسکان اضطراری با بودجه دولتی کلنگ زنی شد.

صادقیان معاون عمرانی استانداری یزد نیز در این مراسم بیان کرد: با توجه به موقعیت این پایگاه در کنار جاده، امید است در ارائه خدمات جاده‌ای و شهری و امدادی موثر باشد، در کنار اعتبارات دولتی کار با همراهی و مشارکت خیرین تحقق یافته است.

او افزود: بخش سالن و تجهیزات هوایی در حال شروع عملیات است و با گسترش این پایگاه در کنار کمربندی توسعه خدمات شکل می‌گیرد.

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.