بازگشت به صفحه کامل


درخشش دانش آموزان میبدی در چهارمین جشنواره ملی گیاهان دارویی+ تصاویر


دانش آموزان میبدی در چهارمین جشنواره ملی گیاهان دارویی که در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار شد، خوش درخشیدند.

حیدر مفتاحی زاده در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، در این خصوص بیان داشت: نمایشگاه و جشنواره ملی گیاهان دارویی و طب سنتی از تاریخ 21 الی 24 آبان ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد. در این نمایشگاه شاهد حضور شرکت های خصوصی و سایر دستگاه های دولتی از سراسر کشور بودیم. نکته بسیار مهم در این جشنواره حضور شرکت های خصوصی از شهرستان میبد و ایده های فناورانه دانش آموزان دبیرستان نمونه گل محمدی شهرستان میبد بود.

وی افزود: در این جشنواره در بین 2 هزار ایده دانش آموزی، 3 ایده برگزیده از گروه های دانش آموزی این دبیرستان برای حضور در نمایشگاه انتخاب شدند و در پایان نمایشگاه، در بین 200 ایده برتر، ایده دوم این جشنواره به دانش آموزان میبدی اختصاص یافت. 

عضو هیئت علمی دانشگاه میبد و مشاور دانش آموزان در ادامه اظهار داشت: نکته جالب در این جشنواره اینکه طرح های این دانش آموزان با استقبال سرمایه گذارانی در سطح کشور مواجه شده است و تمایل داشتند که تجاری سازی این محصولات را انجام دهند.

مفتاحی زاده در پایان تصریح داشت: امیدوارم فقط به اول شدن این دانش آموزان در کنکور متمرکز نشویم، بلکه طوری برنامه ریزی کنیم که دانش اموزان از همین حالا به فکر حل شدن چالش های موجود در سطح شهرستان باشند. مسئولین بایستی این نگاه را داشته که در کنار صنعت کاشی و سرامیک، جوانه هایی از صنایع پاک را هم در شهرستان داشته باشیم تا در سال های آتی بتواند جایگزین صنایع موجود باشد و این امر مستلزم بها دادن و حمایت از ایده ها و تلاش های این دانش آموزان است.
 
گفتنی است عناوین طرح های ارائه شده توسط دانش آموزان میبدی اسپری مسکن طبیعی، جعبه کمک های اولیه گیاهی و پماد طبیعی زخم دیابت بود.
 
انتهای پیام/اد
 
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.