Skip to Contentتعامل دوسویه بین معاونت صنایع دستی استان یزد و اداره آموزش و پرورش شهرستان میبد در جهت آموزش بافت زیلو به دانش آموزان این شهرستان انجام شد.

به گزارش میبد خبر، مبحث آموزش بافت زیلو به دانش آموزان شهرستان میبد در نشستی با حضور معاون صنایع دستی یزد، کارشناسان این معاونت و مدیر آموزش و پرورش این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

"محمدرضا دهقان مهرجردی" معاونت صنایع دستی استان یزد در این نشست گفت: با توجه به اهمیت ثبت میبد به عنوان شهر جهانی زیلو و به منظور توجه بیشتر نسل جوان به این هنر صنعت، آموزش بافت و آشنایی با نقوش و ویژگی آن به دانش آموزان شهرستان میبد امری لازم و ضروری است.

دهقان مهرجردی در ادامه با بیان اینکه این کلاس های آموزشی باید به عنوان دوره های فوق برنامه در دو بخش تئوری و عملی برگزار شود، عنوان کرد: بخش عملی و تخصصی در کارگاه های زیلوبافی تحت نظارت این معاونت و بخش تئوری در مدارس با نظارت آموزش و پرورش شهرستان تدریس خواهد شد.

گفتنی است: استقرار دار زیلو در اردوگاه بوم گردی بنستان بعنوان اولین اردوگاه بوم گردی دانش آموزی در کشور و ایجاد ویترین صنایع دستی در آن و اختصاص فضایی جهت نمایش صنایع دستی و آموزش رشته زیلو جهت پایه نهم در هنرستان ها از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.