Skip to Content

آیت الله اعرافی:


آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه گفت: وحدت و همدلی، مدیریت و برنامه ریزی جهادی و اقتصاد مقاومتی خنثی کننده توطئه های دشمنان و برطرف کننده مشکلات است.

به گزارش میبد خبر، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته میبد به در پیش بودن روز عفاف و حجاب اشاره کرد و بابیان اینکه درآیات متعددی از قرآن کریم و روایت فراوانی از ائمه اطهار علیهم‌السلام بر اهمیت عفاف و حجاب تأکید شده، بیان داشت: عفاف و حجاب و رعایت حدود شرعی آن صیانت کننده از مرزهای پاکی و خانوادگی است.

وی افزود: همه ادارات، نهادها و کارخانجات را موکلفند قوانین مصوب و ارزشهای این فریضه الهی را مواظبت کرده و مردم نیز در این زمینه باید سربازی برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه بوده و نسبت به این ارزش الهی حساس باشند.

آیت الله اعرافی ضمن قدردانی از تلاش های بهزیستی برای خدمت رسانی به معلولین و نیازمندان ابراز داشت: بهزیستی وظیفه پیشگیری، معالجه و نگهداری از معلولین را دارد اما مردم نیز در این زمینه باید به یاری انها برخیزند. بهزیستی در کنار سایر نهادهای اجتماعی در برابر آسیب های اجتماعی نظیر ازدواج و طلاق نیز مسئولیت داشته وباید جوانان را در شکل گیری ازدواج صحیح، مشاوره های درست و اسلامی، آموزشهای مرتبط با ارزشهای اسلامی و الهی یاری داده و دقت لازم را برای پیشگیری از طلاق در جامعه داشته باشد.

امام جمعه میبد در ارتباط با روز جهانی جمعیت اذعان داشت: جمعیت مولفه مهمی در افزایش قدرت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در یک جامعه می باشد.متاسفانه ما از نظر رشد جمعیت با میانگین کشوری 1/5 درصد وضعیت مطلوبی نداریم و این نشان می دهد که جمعیت جایگزین برای جمعیت امروزی وجود ندارد که این امر سبب کاهش قدرت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ما می شود که مسئولین کشور موظفند با بارنامه ریزی درست و حساب شده این امر را مدیریت کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با ابراز انزجار از حمایت دولت فرانسه و آمریکا از تجمع منافقین در پاریس خاطرنشان ساخت: این کار نقطه سیاه و تاریکی در پرونده این دولتهاست. یکی از نمادهای یک جانبه گرایی و بی توجهی به یک منطق درست در مواجهه با مسایل جهانی همین برخورد غربی ها بوده که حتما از این ناحیه ضربه خواهند خورد.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه دشمنان ملت ایران اسلامی امروز بیش از گذشته و با تمام قوا در برابر ما ایستاده اند، تصریح داشت: امروز باید ملت و مسئولین بیش از پیش هوشیار تر بوده و پا به کار باشند تا انقلاب اسلامی از این گردنه خطرناک به سلامت عبور کند.

وی در ادامه افزود: در شرایط کنونی تمرکز دشمن بر روی فروپاشی اقتصادی و تنظیم سخت ترین نظام تحریم ها، آشوب و نا امنی، سلب اعتماد از مردم و کوچک سازی دستاوردهای انقلاب، مخدوش کردن رابطه مردم با حاکمیت به خاطر برخی ضعف ها و از بین بردن قدرت انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در دنیا است که در این راستا باید با وحدت و همدلی، مدیریت و برنامه ریزی جهادی، اقتصاد مقاومتی، اصلاح الگوی مصرف، مبارزه با فساد و اصلاح قوانین درصدد حل مشکلات و خنثی سازی توطئه های دشمنان گام برداشت.

آیت الله اعرافی با ابراز تاسف از وضع کنونی بانک ها در دریافت دیرکرد و جرائم متصاعد که مردم را با مشکلات فراوانی روبرو کرده، اظهار داشت: باید با اصلاح قوانین و ملاحظه و توجه بیشتر به مردمی که در مسیر وام و قرض قرار دارند از مشکلات آنها کاست.

وی در پایان با تاکید بر اینکه قوه قضاییه و دستگاههای مسئول باید با قدرت در امر کنترل قیمت ها و گرانی موجود اقدام کنند، ابراز داشت: مسئولین باید عزم خود را جزم کرده و تمام تلاش خود را برای گره گشایی از مشکلات مردمی که همواره پای نظام ایستاده و یاور آن بوده اند، تلاش کنند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.