بازگشت به صفحه کامل

شهرداری میبد در دیدار با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد:

تعاملی سازنده بین شهرداری و سازمان تبلیغات بعنوان نهادهای فرهنگی وجود دارد


علیرضا نقوی گفت: آنچه مسلم است ارتباط مستقیم و تعاملی سازنده بین سازمان تبلیغات اسلامی و مجموعه شهرداری وجود دارد هر دو نهاد فرهنگی هستیم که در راستای ارتقای سطح فرهنگ شهر دوشادوش هم ایستاده ایم و همکاری خوبی داریم.

به گزارش میبدخبر، شهردار میبد در دیدار با حجت الاسلام نجیمی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان و رئوسی این سازمان در شهرستان ها، به ارتباط مستقیم بین شهرداری و سازمان تبلیغات اشاره کرد و افزود: آنچه مسلم است ارتباط مستقیم و تعاملی سازنده بین سازمان تبلیغات اسلامی و مجموعه شهرداری وجود دارد هر دو نهاد فرهنگی هستیم که در راستای ارتقای سطح فرهنگ شهر دوشادوش هم ایستاده ایم و همکاری خوبی داریم.

وی به فعالیت های صورت گرفته شهرداری در ایام محرم اشاره و عنوان کرد: مجموعه مدیریت شهری جهت برگزاری هرچه بهتر مراسمات مذهبی و رفاه حال شهروندان اقدام به ضدعفونی اختصاصی حسینیه ها و تکایا نموده و خدمات ویژه برای هیئت ها داشتیم مخصوصا برای برگزاری مراسم در فضاهای باز، زمین‌های مجاور حسینیه ها تسطیح، شن ریزی و آماده سازی شد تجهیزات مورد نیاز هیات را در اختیارشان قرار دادیم و بیش از 30 هزار لیتر مواد شوینده بین همه هیئت ها و مساجد و برنامه‌هایی که در سطح شهر برگزار می شد توزیع گردید، که این موارد را به عنوان یک کار ویژه و خاص نمی‌دانم، بلکه وظیفه شهرداری و مجموعه مدیریت شهری است که باید انجام شود.

در ادامه نقوی گفت: شهرداری نهاد فقط خدماتی نیست اگر شهرداری را نهاد خدماتی فرض کنیم باید نگاه بلدیه را داشته باشیم که صرفا یک سری فعالیت هایی نظیر نظافت، کاشت درخت و ... انجام می داد، شهرداری یک نهاد اجتماعی است که بیش از ۳۰۰ وظیفه به عهده دارد که در ارتقا سطح فرهنگ جامعه و کیفیت زندگی شهروندان مسئولیت خطیری دارد.

شهردار میبد با مقایسه منشور فرهنگ شهروندی و تعالیم اسلام گفت: منشور شهروندی که سال ها غرب به آن افتخار می کند از اسلام ماست، ما از زمان حضرت محمد(ص)، که اسلام را عرضه کردند رعایت حقوق شهروندی را به ما سفارش نمودند، فرهنگ شهروندی پدیده وندالیسم، تخریب مبلمان شهری و وسایل پارک ها و ... نهی می کند در حالی که ما در تعالیم اسلام به حفظ بیت المال و اموال شهر توصیه شدیم، در فرهنگ شهروندی به فرهنگ و آداب همسایه اشاره شده در حالی که در تعالیم اسلام ما به رعایت حقوق همسایه، همدلی و مساوات سفارش شدیم، در فرهنگ شهروندی خروج پسماند و زباله در ساعت مشخص تبلیغ شده در حالی که مصداق بارز آن از النظافه من الایمان است پس نه تنها جدایی نیست بلکه تعالیم اسلام خیلی غنی و پرمحتواست اما باید این آموزه ها را به شهروندان و مردم یادآوری کنیم که شما روحانیت، صاحب نفوذ کلام هستید و می توانید در این امر راه گشا باشید.

نقوی در پایان از روحانیون خواست تا طی جلسات مشترکی با مجموعه مدیریت شهری در امر ارتقا سطح فرهنگ شهری در مسائلی مانند رعایت حق و حقوق همسایه در ساخت و سازها، عدم ساخت و سازهای غیرمجاز و رعایت اصول اولیه شهرسازی، رعایت نظافت شهری، حفظ بیت المال و اموال شهر، حفظ حریم شهروندان و ... با شهرداری و مجموعه مدیریت شهری همگام و همراه شوند که قطعا اثرات خوبی برای شهر بدنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/

احسان دست برآورده
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.