Skip to Contentبه گزارش خبرنگار میبدخبر: توجه به ورزش و تلاش بر توسعه آن در میان همه اقشار جامعه، به دلیل آثار سودمندی که دارد لازم و حیاتی است. فعالیت های بدنی باعث افزایش بنیه و قدرت شما می شود و در مواقع سختی و اضطراب توان شما را برای تحمل چنین وضعیت هایی افزایش می دهد. هر چه سالم تر باشید قلب، ریه و شش های شما می توانند بهتر کار کنند و در نتیجه می توانید مدت طولانی تری راه بروید، فعالیت داشته باشید و ورزش کنید و به طور کلی توانایی شما در همه زمینه ها افزایش پیدا می کند. آنچه باعث می شود یک جامعه سالم بماند روی آوردن آن جامعه به ورزش است. هرازگاهی همایش های پیاده روی و مسابقات دوچرخه سواری در شهرمان به راه می افتد. اما یکی از لوازمی که برای توسعه ورزش ضروری است مکانی برای ورزش کردن است. مانند پارک، سالن های ورزشی  و... گرچه امروزه به دلیل تنوع وسایل ارتباطی متاسفانه تحرک نوجوانان ما کم شده است. دهه 80 را به خوبی به یاد می آورم که چه شور و شوقی در زمینه فوتبال در شهرستان وجود داشت. فوتبال میبد در آن زمان در سه دسته اول، دوم و سوم دارای تیم بود. هرگز فراموش نمی کنم زمین های خاکی که مملو از جوانان و نوجوانان میبدی بود. آن هم ساعت 4 بعد از ظهر تیر، مرداد و شهریورماه با آن آفتاب سوزان. هرازگاهی تیم که اکثراً توسط خود بچه ها اداره می شد زمین چمن اجاره می کرد. یادم نمی رود که با چه ذوق و شوقی راس ساعت در زمین چمن چمران حاضر می شدیم آن هم ساعت 2 بعد از ظهر تابستان که الان هیچ کودکی حاضر نیست از جلوی کولر تکان بخورد. میبد بود و همین زمین چمن! چقدر خاطرش عزیز بود. تا اینکه سر و کله یک ورزشگاه دیگر که در آن زمان بسیار در بوق و کرنا رفت پیدا شد؛ ورزشگاه کارگران. ورزشگاهی که دومین زمین چمن میبد محسوب می شد. خوشحالی ورزشکاران میبدی حد و اندازه نداشت. دیگر به جای اینکه هفته ای یک بار نوبتشان شود در چمن بازی کنند حالا می توانستند در چند نوبت از بازی در زمین چمن لذت ببرند. دهه 90 است و انگار ورق برگشته است! ورزشگاه کارگران که الان بیشتر توسط مدارس فوتبال مورد استفاده قرار می گیرد دیگر دوران نقاهت خود را می گذراند و دور نیست که چون زمین های کویری همسایه اش به بیابان تبدیل شود. ورزشگاهی که الان فقط سالن ورزشی اش مورد استفاده قرار می گیرد. چمن زمین بازی مدت هاست که به جز آب باران آبی ننوشیده است. علف های هرز در وسط زمین رویده اند و باعث شده اند سبزی ای در زمین به چشم بخورد و گرنه اگر ندانی که اینجا کجاست فکر می کنی وسط گندم زاری که گندم هایش را چیده اند دو تیر  نصب کرده اند و فوتبال راه انداخته اند. در پایان لازم است به گفته رئیس شورای شهر میبد اشاره کنم که در کنفرانس خبری شهرداری میبد وی عنوان کرد: برای ایجاد یک زمین چمن در این سطح قریب به 400 میلیون تومان باید هزینه کرد. حال این سوال پیش می آید در حالی که یکی از دغدغه های شهرستان کمبود مکان ورزشی است  آیا می توان از بی توجهی مسئولین اداره کننده این مکان به راحتی گذشت؟ آیا آنها نباید جوابگوی بیت المال باشند؟ آیا این اموال، جزو اموال شخصی است که این گونه به دست فراموشی سپرده شده است؟ عکاس: محمدصادق روزخوش         

به گزارش خبرنگار میبدخبر: توجه به ورزش و تلاش بر توسعه آن در میان همه اقشار جامعه، به دلیل آثار سودمندی که دارد لازم و حیاتی است. فعالیت های بدنی باعث افزایش بنیه و قدرت شما می شود و در مواقع سختی و اضطراب توان شما را برای تحمل چنین وضعیت هایی افزایش می دهد. هر چه سالم تر باشید قلب، ریه و شش های شما می توانند بهتر کار کنند و در نتیجه می توانید مدت طولانی تری راه بروید، فعالیت داشته باشید و ورزش کنید و به طور کلی توانایی شما در همه زمینه ها افزایش پیدا می کند. آنچه باعث می شود یک جامعه سالم بماند روی آوردن آن جامعه به ورزش است. هرازگاهی همایش های پیاده روی و مسابقات دوچرخه سواری در شهرمان به راه می افتد. اما یکی از لوازمی که برای توسعه ورزش ضروری است مکانی برای ورزش کردن است. مانند پارک، سالن های ورزشی  و... گرچه امروزه به دلیل تنوع وسایل ارتباطی متاسفانه تحرک نوجوانان ما کم شده است. دهه 80 را به خوبی به یاد می آورم که چه شور و شوقی در زمینه فوتبال در شهرستان وجود داشت. فوتبال میبد در آن زمان در سه دسته اول، دوم و سوم دارای تیم بود. هرگز فراموش نمی کنم زمین های خاکی که مملو از جوانان و نوجوانان میبدی بود. آن هم ساعت 4 بعد از ظهر تیر، مرداد و شهریورماه با آن آفتاب سوزان. هرازگاهی تیم که اکثراً توسط خود بچه ها اداره می شد زمین چمن اجاره می کرد. یادم نمی رود که با چه ذوق و شوقی راس ساعت در زمین چمن چمران حاضر می شدیم آن هم ساعت 2 بعد از ظهر تابستان که الان هیچ کودکی حاضر نیست از جلوی کولر تکان بخورد. میبد بود و همین زمین چمن! چقدر خاطرش عزیز بود. تا اینکه سر و کله یک ورزشگاه دیگر که در آن زمان بسیار در بوق و کرنا رفت پیدا شد؛ ورزشگاه کارگران. ورزشگاهی که دومین زمین چمن میبد محسوب می شد. خوشحالی ورزشکاران میبدی حد و اندازه نداشت. دیگر به جای اینکه هفته ای یک بار نوبتشان شود در چمن بازی کنند حالا می توانستند در چند نوبت از بازی در زمین چمن لذت ببرند. دهه 90 است و انگار ورق برگشته است! ورزشگاه کارگران که الان بیشتر توسط مدارس فوتبال مورد استفاده قرار می گیرد دیگر دوران نقاهت خود را می گذراند و دور نیست که چون زمین های کویری همسایه اش به بیابان تبدیل شود. ورزشگاهی که الان فقط سالن ورزشی اش مورد استفاده قرار می گیرد. چمن زمین بازی مدت هاست که به جز آب باران آبی ننوشیده است. علف های هرز در وسط زمین رویده اند و باعث شده اند سبزی ای در زمین به چشم بخورد و گرنه اگر ندانی که اینجا کجاست فکر می کنی وسط گندم زاری که گندم هایش را چیده اند دو تیر  نصب کرده اند و فوتبال راه انداخته اند. در پایان لازم است به گفته رئیس شورای شهر میبد اشاره کنم که در کنفرانس خبری شهرداری میبد وی عنوان کرد: برای ایجاد یک زمین چمن در این سطح قریب به 400 میلیون تومان باید هزینه کرد. حال این سوال پیش می آید در حالی که یکی از دغدغه های شهرستان کمبود مکان ورزشی است  آیا می توان از بی توجهی مسئولین اداره کننده این مکان به راحتی گذشت؟ آیا آنها نباید جوابگوی بیت المال باشند؟ آیا این اموال، جزو اموال شخصی است که این گونه به دست فراموشی سپرده شده است؟

عکاس: محمدصادق روزخوش

DSC_0045 DSC_0043  DSC_0041 DSC_0040 DSC_0039 DSC_0037 DSC_0035  DSC_0030  DSC_0023 DSC_0018 DSC_0015 DSC_0013 DSC_0010 DSC_0006 DSC_0004
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 3.3333333333333335 stars out of 5.


فلاح يخداني
اگر اين زمين را علف ينجه ميكردند هم سرسبز بود وهم از علف آن حلال گوشتان استفاده ميكردند.نه بچه ها؟؟
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۴/۲۸ ۱۵:۳۹
ل
http://meybod.gov.ir/-/فلاح-فرماندار-ميبد-ميزبان-خدايان-مغز-و-اعصاب-جهان
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۳/۲۸ ۰۸:۱۷
احمد كريمي
سلام. طراحي جديد سايتتون خوب شده . ممنون از مطالب و عكس هاي زيبا و به جا...
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۳/۲۸ ۰۶:۲۵

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.