Skip to Content

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد:


رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد بیان داشت: تا پایان سال گذشته 39 هزار و 45 کارت هوشمند ملی و 37 هزار و 530 شناسنامه مکانیزه در میبد صادر شده است.

حسن زارعی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد در گفتگو با خبرنگار میبد خبر ضمن تبریک سال جدید در رابطه با ثبت وقایع حیاتی شهرستان در سال 1396 بیان داشت: آمار دقیق بستر هر تصمیم گیری درحوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی بوده که در این راستا اداره  ثبت احوال در زمینه ثبت چهارگانه وقایع حیاتی، تولد، فوت، ازدواج و طلاق نقش مهمی را ایفا می کند.

وی با اشاره به کاهش 3 درصدی موالید و رشد 3 درصدی وفات در شهرستان میبد افزود: سال گذشته تعداد ولادت‌های ثبت‌ شده 2 هزار و 270 مورد که از این تعداد هزار و 161 نوزاد پسر و هزار و 109 نوزاد دختر بوده است. در این مدت 395 واقعه فوت در میبد اتفاق افتاده است که از این تعداد 221 نفر مرد و 174 نفر زن بوده است. 

زارعی با بیان اینکه در سال 96 کاهش 5 درصدی ازدواج را در شهرستان نسبت به سال 95 داشته ایم، اظهار داشت: سال گذشته در شهرستان 585 مورد ازدواج و 85 مورد طلاق رخ داده است.

وی در ادامه به صدور کارت ملی هوشمند و طرح تعویض شناسنامه اشاره کرد و گفت: تا پایان سال 96 تعداد 37 هزار و 530 جلد شناسنامه مکانیزه و 39 هزار و 45 کارت هوشمند ملی صادر و تحویل شهروندان شده است. 

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد با شاره به اینکه صدور کارت هوشمند ملی تا پایان خردادماه سال جاری تمدید شده تصریح داشت: شهروندان می توانند برای ثبت نام کارت هوشمند ملی در کوتاه ترین زمان ممکن به سامانه ncr.ir مراجعه کرده و برای ادامه روند به دفاتر پیشخوان 1037 واقع در خیابان کاشانی و 1041 جنب بانک پارسیان در شهرستان مراجعه کنند زیرا درپایان سال 1397 کارتهای ملی هوشمند کاربردی می شود.

زارعی در خصوص اولویتهای نامگذاری نوزادان شهرستان میبد اذعان داشت: سال گذشته در گروه پسران بیشترین فراوانی نام مربوط به اسامی امیرعلی، امیرحسین، ابوالفضل، امیر عباس و علیرضا و در گروه دختران نام‌های فاطمه، زهرا، زینب، ریحانه و نرگس اختصاص داشته است.

رئیس ثبت‌ احوال میبد در رابطه با میزان جمعیت شهرستان اظهار داشت: نرخ رشد جمعیت در میبد 2/9 درصد بوده که نسبت به نرخ 1/3 درصد کشور و 2/5 درصد استان از وضعیت مطلوبتری برخوردار است. جمعیت شهرستان میبد تا پایان سال گذشته 102 هزار نفر بوده که از این تعداد 52 هزار و 216 نفر مرد و 49 هزار و 784 نفر زن می باشند.

وی در پایان تصریح داشت: دستیابی به آمار و اطلاعات درست مهم‌ترین محور در توسعه و برنامه‌ ریزی‌های کلان به شمار می رود و ثبت دقیق رویدادهای حیاتی، سبب سرعت بخشیدن به تحقق دولت الکترونیک می شود.

انتهای پیام/اد

 

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.