بازگشت به صفحه کامل


ابتکار و خلاقیت زوج جوان میبدی در تولید بازی و سرگرمی کودکانه


خانم الهام صادقی و همسرشان زوجی هستند که توانستند با نوآوری و خلاقیت بازیهای جالب کودکانه را طراحی کرده و تولیداتشان را به ثبت برسانند.

به گزارش "میبدخبر"،خانم الهام صادقی مدیر عامل شرکت سپهر امید در گفتگو با خبرنگارمیبد خبر جزئیات فعالیتشان را اینگونه عنوان نمود:

بسم الله الرحمن الرحیم

شرکت سپهر امید مهرماه سال1394 به ثبت رسید تا فعالیتهای خود را به صورت رسمی و جدی تر ادامه دهد. این شرکت که با هدف تولید اسباب بازی های با کیفیت و بر مبنای فرهنگ اصیل ایرانی و بومی سرزمینمان پا به عرصه گذاشته است با وجود مشکلات زیاد همچنان مصمم است که تلاش در این عرصه را ادامه دهد. آمارها نشان می دهد دو کشور ایران و امارات متحدة عربی از بزرگترین واردکنندگان اسباب بازی جهان در این منطقه هستند که ایران رتبة سوم و امارات متحدة عربی رتبة هشتم واردات اسباب بازی دنیا را در اختیار خود دارند. واردات اسباب بازی خارجی، علاوه بر ارزبری زیاد و از بین بردن فرصت اشتغال داخل، که ناشی از تأثیرات اقتصادی آن است، آثار و مشکلات فرهنگی زیادی نیز به دنبال دارد. یکی از مهمترین مؤلفه های اسباب بازی، جنبة الهام بخشی آن است که به تقلید و تربیت کودکان می انجامد. اسباب بازیها در فراگیری آداب و شیوة زندگی کودکان تأثیر بسزایی دارند. اسباب بازیهای خارجی، فرهنگ کودکان را مورد تهاجم قرار می دهد و سبب ایجاد بی هویتی در کودک می شود. بسیاری از اسباب بازیهایی که در حال حاضر در بازار وجود دارد، خشن و ترسناک اند. و با روحیة کودکان سازگار نیستند.هیچکدام از اسباب بازیها و وسایل سرگرمی خارجی حاوی پیامهای فرهنگ ملی و بومی نیستند، بلکه حامل فرهنگهای بیگانه اند. بنابراین به نوعی ترویج فرهنگ بیگانه را در پی دارند.

اولین تلاش شرکت سپهر امید در مسیر تولید اسباب بازی تولید پازل های چوبی تحت برند آریو می باشد که مورد توجه بسیاری از خانواده ها و کودکان قرار گرفت. این محصول ثبت شده و هولوگرام دار می باشد پازل های چوبی آریو برای گروه سنی الف و ب طراحی شده و علاوه بر پازل می تواند کودکان را در زمینه طراحی کلاژ نیز سرگرم نماید از کارکردهای دیگر این پازل استفاده از آن به عنوان قالب سفالگری است. این پازل کارکردهای جالب دیگری نیز دارد و همه این  قابلیت ها موجب افزایش مهارت های دست ورزی و تمرکز در کودکان می گردد.

اکنون شرکت سپهر امید در مرکز رشد علم و فناوری میبد مستقر است، مرکز رشد علم و فناوری شهرستان میبد در میدان هلال احمر، خیابان 22بهمن واقع شده و با حمایت جوانان صاحب ایده به رشد و پیشرفت اقتصادی و فرهنگی شهر در بستر علم کمک شایانی می نماید. فعالیتهای تیم طراحی و ایده پردازی شرکت بعد از آشنایی با مرکز رشد علم و فناوری شهرستان میبد شتاب گرفت و با حمایت و استقبال مسئولین این مرکز با انگیزه و سرعت بیشتری به فعالیتهای خود ادامه می دهد .گروه سپهر امید با بهره گیری از کارشناسان مجرب خود در زمینه های مختلف، در حال طراحی و تولید ابزارهای کمک آموزشی در قالب اسباب بازی می باشد تا با ترغیب کودکان و ایجاد انگیزه بیشتر، مفاهیم مختلف آموزشی را به دانش آموزان انتقال دهد. تعدادی از این طرح ها به ثبت رسیده و تعدادی نیز در حال بررسی و ثبت می باشد. این شرکت برای ارتقای سطح آموزشی دانش آموزان تعدادی ابزار کمک آموزشی مربوط به درس ریاضی طراحی نموده است و آمادگی دارد ابزارهای کمک آموزشی خود را به صورت بسته های ویژه به مدارس و مادران گرامی تقدیم نماید و پذیرای نظرات و پیشنهادات این بزرگواران می باشد.

شرکت سپهر امید برای شناساندن و مورد توجه قرار دادن آثار و بناهای تاریخی شهر با همکاری تعدادی از عکاسان حرفه ای و محترم شهرستان میبد اقدام به تولید انواعی از پازل های چوبی (چند تکه تا 1000تکه) نمود که مورد توجه قرار گرفته است، اما نیاز به حمایت و توجه مسئولین جهت گسترش و بالابردن تیراژ دارد چرا که با حمایت مسئولین از این محصول جنبه جدیدی برای کار هنرمندان شهر ایجاد می گردد و شرکت می تواند با خرید آثار هنرمندان زمینه جدیدی را در حرفه آنان ایجاد نماید و هنرمندان نیز با دلگرمی بیشتری به کار خود ادامه می دهند همچنین آثار گرانقدر این هنرمندان تحت قالب پازل به خانه های همشهریان راه می یابد.

شرکت سپهر امید مصمم است تا در راستای اقتصاد مقاومتی قدمی بر دارد و با طراحی و تولید محصولات با کیفیت و متناسب با نیاز خانواده های ایرانی موجبات رضایت آنان را فراهم نماید. برای بقای این مسیر و موفقیت در این راه پر پیچ و خم بزرگترین حامی سربازان اقتصادی و فرهنگی این سرزمین، مردم عزیز و سرافراز ایرانند که با وجود نقص ها و کاستی ها همچنان حمایت خود را از ما دریغ نمی نمایند و موجب ارتقا و پیشرفت صنعت داخلی می گردند.   با حمایتهای مادی و معنوی مردم و مسئولان می توان فعالیتها و تولیدات شرکت را گسترش داد و این امر سبب اشتغال زنان خانه دار در منزل شده و کمک خوبی به اقتصاد خانواده ها می باشد.

در پایان از زحمات و لطف و مساعدتهای جناب آقای احمدی ریاست محترم مرکز رشد علم و فناوری شهرستان میبد و جناب آقای دهقانی معاونت محترم این مرکز کمال تشکر و سپاسگذاری را دارم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.