Skip to Contentعالیه محرابی شاعر برجسته استان یزد به عنوان چهره برتر هنر انقلاب اسلامی سال ۹۷ یزد، تندیس این عنوان از برادر شهید سید جلیل ساداتی دریافت کرد.

به گزارش میبد خبر، سعید بیابانکی شب گذشته در مراسم تجلیل از چهره‌های هنر انقلاب اسلامی سال ۹۷ که توسط حوزه هنری برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره ابوالفضل زرویی نصرآباد، شاعر طنزپرداز یزدی اظهار داشت: به جرأت می‌توان گفت که اگر او نبود، شعر طنز معاصر اینگونه جان نمی‌گرفت.

وی با اشاره به اینکه کشور ما شاعران طنزپرداز و با استعداد بسیاری دارد، افزود: خطه کویر توانسته طنزپردازان بسیاری را به کشور معرفی کند.

بیابانکی تصریح کرد: خوشبختانه جدی‌ترین حرف‌ها و مطالبات مردمی توسط شاعران طنزپرداز گفته می‌شود و این افراد در واقع سخنگوی مردم هستند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: اعتقادم این است که ظرفیت‌های هنری در یزد بسیار است و هر یک از هنرمندان این دیار، چهره‌ای تابنده در عرصه هنر هستند.

احمد پهلوانیان تصریح کرد: به طور قطع برگزاری چنین مراسم‌هایی می‌تواند به ارتقا جایگاه هنر به ویژه هنر طراز انقلاب اسلامی در استان کمک کند.

در این مراسم از هنرمندان پیشکسوت همچنین هنرمندان برتر سال ۹۷ تجلیل و چهره برتر هنر انقلاب اسلامی استان یزد معرفی شد.

عالیه محرابی بانوی شاعر یزدی دربخش ادبیات از مجموع6 نامزد دریافت نشان هنرمندبرتر انقلاب اسلامی سال 97 یزد با کسب بالاترین امتیاز در هیئت‌داوران توانست نشان هنرمند شهید سید جلیل ساداتی را دریافت کند.

در این مراسم همچنین از شش کتاب تولید حوزه هنری یزد با حضور استاندار یزد، رئیس حوزه هنری یزد، معاون هنری حوزه هنری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد و جمعی از مسئولان و هنرمندان رونمایی شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.